Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության հողային օրենսգրքի 3-րդ հոդվածի 1-ին կետով, «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, 59-րդ հոդվածի 1-ին մասի 3-րդ կետով, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2011 թվականի դեկտեմբերի 29-ի թիվ 2387-Ն որոշմամբ հաստատված կարգի 29-րդ կետի 1-ին ենթակետով, հիմք ընդունելով թիվ LԴ/0573/02/24 քաղաքացիական գործով Հայաստանի Հանրապետության Լոռու մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի 2025 թվականի հունվարի 14-ի վճիռը, Հայաստանի Հանրապետության Լոռու մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի 2025 թվականի մարտի 7-ի Վրիպակն ուղղելու մասին որոշումը, «ԱՐՍԵՆ ԻՍԱՀԱԿՅԱՆ ՌՈՒԴԻԿԻ» ԱՁ-ի կողմից տրամադրված անշարժ գույքի չափագրման հաշվետվությունը, Կադաստրի կոմիտեի կողմից 2025 թվականի մարտի 21-ին տրամադրված Գույքի առանձին որակական քանակական բնութագրերի և դրա նկատմամբ առանձին իրավունքների սահմանափակումների) վերաբերյալ թիվ ԱՏ-21032025-06-0245 տեղեկանքը, Կադաստրի կոմիտեի կողմից հասցեավորման հայտի հաստատումը (քաղվածք՝ 06011YLFL3DP) և Մարտին Գևորկի Դանիելյանի ծնված՝ 20.03.1958թ.) դիմումը՝ որոշում եմ.
1. Հաստատել Հայաստանի Հանրապետության Լոռու մարզի Սպիտակ համայնքի վարչական տարածքում գտնվող 06-006-0186-0002 կադաստրային ծածկագրով բնակավայրերի նպատակային նշանակության 0,1600 հա մակերեսով հասարակական գործառնական նշանակության հողամասի և 374,47 քառակուսի մետր մակերեսով շինությունների հատակագիծը:
2. Սույն որոշման 1-ին կետում նշված անշարժ գույքին տրամադրել Սպիտակ համայնք, Սպիտակ, Իտալական թաղամաս, 6 շինություն հասցեն (փոստային դասիչը՝ 1801)։
3. Սույն որոշումը տրամադրել Կադաստրի կոմիտե՝ սահմանված կարգով պետական գրանցում կատարելու համար: