ԱնվանումՍպիտակ համայնքի տնտեսական և սոցիալական ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված սուբվենցիոն ծրագրեր
1. «Սպիտակ համայնքի կենտրոնական հատվածի 17,  Ուզբեկական Կ-5 թաղամասի թվով 5 բազմաբնակարան շենքերի բակային տարածքների, Վարպետաց թաղամասից թիվ 8 հիմնական դպրոց տանող ու Վարպետաց թաղամասը Ուզբեկական, Իտալական, Շվեյցարական, Հարավ Արևմտյան  թաղամասերին կապող ճանապարհների ասֆալտապատում»
2. «Սպիտակ համայնքի կարիքների համար գրեյդեր և հիբրիդային  դիզել (էլեկտրական) ավլող, փոշեկուլ մեքենայի ձեռքբերում»
3. «Սպիտակ համայնքի 5 բազմաբնակարան շենքերի (Ս.Ավետիսյան 17, 19ա, 19բ, Ալեք Մանուկյան 14, Թորոսյան 21) էներգախնայողության և էներգաարդյունավետության բարձրացում»
4. «Սպիտակ համայնքի Ոփյան, Չարենց, Շահումյան, Խնկոյան, Մուրացան, Սայաթ-Նովա փողոցների, Առափնյա, Մյասնիկյան, Տեր-Սիմոնյան Քըրք Քրքորյան, փողոցների նրբանցքների, Ս.Ավետիսյան փողոցի 7-րդ նրբանցքի, Ալ.Մանուկյան 2-րդ նրբանցքի, Գործարանային, Օդկայան, Ուզբեկական, Գրիգոր Լուսավորիչ, Այգեստան 1, Այգեստան 2, Հարավ Արևմտյան, Իտալական, Շվեյցարական, Գերմանական   թաղամասերի փողոցային լուսավորության համակարգերի և քաղաքային լոկալ օպտիակական ցանցի կառուցում»:
5. «Քաղաքային հրապարակի երգող, պարող և լուսային (ծրագրային ապահովմամբ) շատրվանների կառուցում և հրապարակի լուսային ձևավորում»